Portal je dužan objaviti ispravku netačne informacije, ili reagovanje neke osobe ili organizacije, pa čak i izvinjenje za moguću štetu koju je ta informacija mogla nanijeti, bez obzira na to da li je sporni tekst „uklonjen“ sa portala.
Iako Kodeks, koji je usvojen prije pojave online medija u Crnoj Gori, ne spominje ovakvu situaciju, nema sumnje da odgovornost medija za objavom ispravke počinje trenutkom objave informacije, bez obzira koliko dugo ta objava traje. Kodeks ( načelo 4, smjernica D ) navodi dužnost medija da objavi reagovanje osoba ili organizacija „ako se složi da je izvještaj sadržao netačne informacije ili neutemeljene kritike“. Ovdje treba napomenuti i da Zakon o medijima nameće obavezu objavljivanja ispravke i odgovora bez obzira na saglasnost medija.
Dakle, ako portal ne spori da je informacija bila netačna, a „uklanjanje“ sugeriše da je to tako, onda je dužan da objavi reagovanje.
Osim toga, „uklanjanje“ ili povlačenje informacije, bez ikakvog objašnjenja je neetično i prema čitaocima i prema osobama na koje se odnosi netačna informacija. Uredništvo portala je bilo dužno da objavi ispravku, odnosno tekst u kojem će objasniti da je počinjena greška, čak i ako nije dobio reagovanje osoba ili organizacija na koje se netačna informacija odnosi. Ta obaveza je potpuno jasna iz smjernice „A“ za načelo 4 Kodeksa: „Ako medij utvrdi da je objavio izvještaj koji sadrži bitno iskrivljene činjenice, taj medij mora u najkraćem roku objaviti ispravku… Pri tom se mora jasno naznačiti da se ispravka odnosi na prethodni nekorektni izvještaj“.